Self Documenting REST API (8.x-1.0-rc1) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Name
hi: नाम

en: configure
hi: विन्यास करें

en: Web services
hi: वेब सेवाएं
