Self Documenting REST API (8.x-1.0-rc3) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Required
it: Obbligatorio

en: Name
it: Nome

en: configure
it: configura

en: Parameters
it: Parametri

en: Requirements
it: Requisiti

en: Supported formats
it: Formati supportati

en: Web services
it: Web service
