Self Documenting REST API (8.x-1.0-rc3) - en to uk translation catalogue (11 entries)

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: configure
uk: налаштувати

en: Parameters
uk: Параметри

en: Requirements
uk: Вимоги

en: Supported formats
uk: Підтримувані формати

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Routes
uk: Маршрути

en: Authentication methods
uk: Способи автентифікації
