Self Documenting REST API (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Required
tr: Zorunlu

en: Name
tr: İsim

en: configure
tr: yapılandır

en: Parameters
tr: Parametreler

en: Requirements
tr: Gereklilikler

en: Supported formats
tr: Desteklenen biçimler

en: Web services
tr: Web hizmetleri

en: Authentication methods
tr: Kimlik doğrulama yöntemleri
