Self Documenting REST API (8.x-1.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: Save configuration
ur: ترتیبات کو محفوظ کریں

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: The configuration options have been saved.
ur: کنفگریشن کے انتخابت محفوظ کرلیے گۓ ھیں۔

en: Required
ur: درکار

en: Name
ur: نام

en: configure
ur: ترتیب دیں
