Rest Block Data (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Web services
it: Web service

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Powered by <a href=":poweredby">Drupal</a>
it: Realizzato con <a href=":poweredby">Drupal</a>
