REST Log (2.1.0) - en to ru translation catalogue (32 entries)

en: delete
ru: удалить

en: Actions
ru: Действия

en: Action
ru: Действие

en: view
ru: представление

en: Reset
ru: Сбросить

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Desc
ru: По убыванию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Changed
ru: Изменение

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: About
ru: Информация

en: Web services
ru: Веб-службы

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: Response code
ru: Код ответа

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Logging and errors
ru: Ведение журнала и ошибки

en: Bulk update
ru: Массовое обновление

en: Request uri
ru: Uri запроса

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Displaying @start - @end of @total
ru: Отображается с @start по @end из @total

en: Maximum lifetime
ru: Максимальное время жизни

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Response status
ru: Статус ответа
