REST Log (2.2.0) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: delete
hu: törlés

en: Actions
hu: Műveletek

en: Action
hu: Művelet

en: view
hu: megtekintés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Changed
hu: Módosítva

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Response code
hu: Válaszkód

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Logging and errors
hu: Naplózás és hibák

en: Bulk update
hu: Tömeges frissítés

en: Request uri
hu: Kérés URI

en: Request time
hu: Kérés ideje

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Displaying @start - @end of @total
hu: @start – @end / @total megjelenítése

en: Maximum lifetime
hu: Maximális élettartam

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Response status
hu: Válasz állapot
