REST Log (2.3.0) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: delete
fr: supprimer

en: view
fr: voir

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Sort by
fr: Trier par

en: Changed
fr: Modifié

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Web services
fr: Services Web

en: Response code
fr: Code réponse

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Request method
fr: Méthode de la requête

en: Logging and errors
fr: Journalisation et erreurs

en: Bulk update
fr: Mise à jour en masse

en: Request uri
fr: URI de la requête

en: Master
fr: Principal

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total

en: Maximum lifetime
fr: Durée de vie maximale

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Response status
fr: Statut de la réponse
