REST Log (2.3.0) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: delete
ja: 削除

en: Actions
ja: アクション

en: Action
ja: アクション

en: view
ja: ビュー

en: Reset
ja: リセット

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Desc
ja: 降順

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Changed
ja: 変更済

en: ‹ Previous
ja: ‹ 前

en: Next ›
ja: 次 ›

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: Response code
ja: レスポンスコード

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Logging and errors
ja: ログとエラーメッセージ

en: Bulk update
ja: 一括更新

en: Request uri
ja: リクエストURI

en: Request time
ja: リクエスト時間

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示

en: Maximum lifetime
ja: 最長有効期間

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
