REST menu items (3.0.5) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Options
hi: विकल्प

en: Expanded
hi: विस्तारित

en: External
hi: बाहरी

en: Alias
hi: उपनाम

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Uri
hi: यूनिफॉर्म रिसोर्स पहचानकर्ता (URI)
