Rest menu items (8.x-2.3) - en to ast translation catalogue (6 entries)

en: Description
ast: Descripción

en: Enabled
ast: Activáu

en: Weight
ast: Pesu

en: Options
ast: Opciones

en: Expanded
ast: Expandíu

en: Key
ast: Llave
