Rest menu items (8.x-2.3) - en to mr translation catalogue (5 entries)

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Weight
mr: मुल्य

en: Options
mr: विकल्प

en: here
mr: येथे
