Rest menu items (8.x-2.5) - en to my translation catalogue (5 entries)

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Weight
my: အစဉ်

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: Alias
my: နာမည်အတု

en: About
my: အကြောင်း
