Rest menu items (8.x-2.6) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Description
de: Beschreibung

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Weight
de: Gewichtung

en: Options
de: Optionen

en: Expanded
de: Ausgeklappt

en: here
de: hier

en: External
de: Extern

en: Key
de: Schlüssel

en: Relative
de: Relativ

en: About
de: Über

en: Web services
de: Web-Dienste

en: Absolute
de: Absolut

en: Uuid
de: UUID

en: Existing
de: Vorhanden
