Rest menu items (8.x-2.6) - en to tr translation catalogue (12 entries)

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Options
tr: Seçenekler

en: Expanded
tr: Genişletilmiş

en: here
tr: buraya

en: External
tr: Harici

en: Key
tr: Anahtar

en: Relative
tr: Göreceli

en: Alias
tr: Takma ad

en: About
tr: Hakkında

en: Web services
tr: Web hizmetleri
