Rest menu items (8.x-2.8) - en to eu translation catalogue (11 entries)

en: Description
eu: Azalpena

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Weight
eu: Pisua

en: Options
eu: Aukerak

en: Expanded
eu: Zabalduta

en: here
eu: hemen

en: Key
eu: Giltza

en: Relative
eu: Erlatiboa

en: Alias
eu: Ezizena

en: About
eu: (r)i buruz

en: Web services
eu: Web zerbitzuak
