REST menu items (8.x-2.8) - en to ne translation catalogue (7 entries)

en: Description
ne: विवरण

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Weight
ne: वजन

en: Expanded
ne: विस्तारित

en: Alias
ne: उपनाम

en: About
ne: बारेमा

en: Uri
ne: यु आर ई
