Rest menu items (8.x-2.8) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Weight
uk: Вага

en: Options
uk: Опції

en: Expanded
uk: Розгорнуте

en: here
uk: тут

en: External
uk: Зовнішнє

en: Key
uk: Ключ

en: Base URL
uk: Базовий URL

en: Relative
uk: Відносний

en: Alias
uk: Синонім

en: About
uk: Про модуль

en: Web services
uk: Вебслужба

en: Uri
uk: Адреса ресурсу

en: Absolute
uk: Абсолютний
