Rest menu items (8.x-2.9) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Description
ar: الوصف

en: Enabled
ar: مفعل

en: Weight
ar: الوزن

en: Options
ar: الخيارات

en: Expanded
ar: موسع

en: here
ar: هنا

en: External
ar: خارجي

en: Key
ar: المفتاح

en: Alias
ar: البديل

en: About
ar: حول

en: Web services
ar: خدمات الويب

en: Uri
ar: عنوان الUri
