Rest menu items (8.x-2.9) - en to ja translation catalogue (14 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Weight
ja: ウェイト

en: Options
ja: オプション

en: Expanded
ja: 展開

en: here
ja: こちら

en: External
ja: 外部

en: Key
ja: キー

en: Base URL
ja: ベースURL

en: Relative
ja: 関連

en: Alias
ja: エイリアス

en: About
ja: アバウト

en: Web services
ja: ウェブサービス
