REST OAI-PMH (2.0.0-beta5) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: title
ru: заголовок

en: Reset
ru: Сбросить

en: Default
ru: По умолчанию

en: All
ru: Все

en: Desc
ru: По убыванию

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: description
ru: описание

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Apply
ru: Применить

en: Rebuild
ru: Перестроить

en: About
ru: Информация

en: Web services
ru: Веб-службы

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: Asc
ru: По возрастанию
