REST OAI-PMH (2.0.2) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: title
hi: शीर्षक

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: All
hi: सभी

en: Desc
hi: अवरोही

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Apply
hi: लागू करें

en: Rebuild
hi: पुनर्निर्माण

en: About
hi: के बारे में

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार
