REST Password Request (8.1.11) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Subject
it: Oggetto

en: Custom
it: Personalizzato

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
it: Le istruzioni per il ripristino della password di %name sono state spedite all'indirizzo %email.

en: Further instructions have been sent to your email address.
it: Ulteriori istruzioni sono state inviate al tuo indirizzo e-mail.
