REST Password Request (8.x-1.7) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Subject
fa: موضوع

en: Custom
fa: سفارشی

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
fa: دستورالعمل بازنشانی گذرواژه برای %name به %email فرستاده شد.

en: Further instructions have been sent to your email address.
fa: راهنمای ادامه ی مراحل کار به آدرس پست الکترونیک شما ارسال گردید.
