Restrict route by IP (1.3.0) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Delete
fa: حذف

en: yes
fa: بله

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Administration
fa: مدیریت

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: no
fa: خیر

en: Global settings
fa: تنظیمات سراسری

en: Id
fa: شناسه

en: Method
fa: روش

en: Allow
fa: اجازه دادن

en: Operation
fa: عملکرد

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Route
fa: مسیر

en: Methods
fa: روش‌ها
