Restrict route by IP (1.3.0) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: yes
nl: ja

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Administration
nl: Beheer

en: no
nl: nee

en: Global settings
nl: Algemene instellingen

en: Id
nl: ID

en: Method
nl: Methode

en: Allow
nl: Toestaan

en: Operation
nl: Bewerking

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Restricted
nl: Beperkt

en: Restrict
nl: Restricties

en: Methods
nl: Methodes

en: POST
nl: NA

en: DELETE
nl: VERWIJDEREN
