Restrict route by IP (2.0.0-beta1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: yes
hi: हां

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Administration
hi: प्रशासन

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: no
hi: नहीं

en: Global settings
hi: वैश्विक सेटिंग्स

en: Method
hi: तरीका

en: Allow
hi: अनुमति दें

en: Operation
hi: काम

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Route
hi: मार्ग
