REST UI (8.x-1.14) - en to am translation catalogue (8 entries)

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Path
am: ዱካ

en: Granularity
am: አንኳርነት

en: Permissions
am: ፈቃዶች
