REST UI (8.x-1.18) - en to hy translation catalogue (10 entries)

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Enable
hy: Ակտիվացնել

en: Disable
hy: Անջատել

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Path
hy: Ուղի

en: Permissions
hy: Արտոնություններ

en: Web services
hy: Վեբ ծառայություններ
