REST UI (8.x-1.19) - en to ast translation catalogue (10 entries)

en: Operations
ast: Operaciones

en: Description
ast: Descripción

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Path
ast: Camín

en: Method
ast: Métodu

en: Permissions
ast: Permisos
