REST UI (8.x-1.19) - en to gu translation catalogue (11 entries)

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Path
gu: પાથ

en: Method
gu: પદ્ધતિ

en: Permissions
gu: પરવાનગીઓ

en: Web services
gu: વેબ સેવાઓ
