REST UI (8.x-1.20) - en to be translation catalogue (12 entries)

en: Operations
be: Аперацыі

en: Description
be: Апісанне

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Path
be: Сцежка

en: Method
be: Метад

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: Permissions
be: Правы

en: Web services
be: Вэб-службы
