REST UI (8.x-1.21) - en to cs translation catalogue (12 entries)

en: Operations
cs: Operace

en: Description
cs: Popis

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disable
cs: Vypnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Edit
cs: Upravit

en: Path
cs: Cesta

en: Method
cs: Metoda

en: Granularity
cs: Rozlišení

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Web services
cs: Webové služby
