REST UI (8.x-1.22) - en to ca translation catalogue (14 entries)

en: Operations
ca: Operacions

en: Description
ca: Descripció

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Edit
ca: Edita

en: Path
ca: Camí

en: Method
ca: Mètode

en: Granularity
ca: Granularitat

en: Permissions
ca: Permisos

en: Web services
ca: Serveis web

en: Resource
ca: Recurs

en: Accepted request formats
ca: Formats de petició acceptats
