REST UI (8.x-1.22) - en to si translation catalogue (8 entries)

en: Operations
si: මෙහෙයුම්

en: Description
si: විස්තරය

en: Enable
si: සක්‍රීයකරන්න

en: Disable
si: අක්‍රීයකරන්න

en: Disabled
si: අක්‍රීය කර ඇත

en: Enabled
si: සක්‍රීයයි

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Permissions
si: අවසර
