REST UI (8.x-1.5) - en to kn translation catalogue (8 entries)

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ
