Retina Images (8.x-1.0-beta1) - en to da translation catalogue (10 entries)

en: view actual size
da: vis faktisk størrelse

en: Sample original image
da: Eksempel på originalt billede

en: Sample modified image
da: Eksempel på modificeret billede

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
da: Ændring af billedstørrelse med værktøjet %toolkit på %path mislykkedes (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
da: Skalering med værktøjet %toolkit på %path mislykkedes (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
da: Beskæring med værktøjet %toolkit på %path mislykkedes (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
da: Skalering og beskæring med værktøjet %toolkit på %path mislykkedes (%mimetype, %dimensions)

en: (upscaling allowed)
da: (opskalering tilladt)

en: width @data.width
da: bredde @data.width

en: height @data.height
da: højde @data.height
