Retina Images (8.x-1.0-beta1) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: original
de: Original

en: view actual size
de: tatsächliche Größe anzeigen

en: Sample original image
de: Original Beispielbild

en: Sample modified image
de: Verändertes Beispielbild

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
de: Das Ändern der Bildgröße mit dem %toolkit Werkzeug in %path (%mimetype, %dimensions) ist gescheitert.

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
de: Die Bildskalierung mit dem %toolkit Werkzeug in %path (%mimetype, %dimensions) ist gescheitert.

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
de: Die Bildbeschneidung mit dem %toolkit Werkzeug in %path (%mimetype, %dimensions) ist gescheitert.

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
de: Die Bildbeschneidung und Bildskalierung mit dem %toolkit Werkzeug in %path (%mimetype, %dimensions) ist gescheitert.

en: Resolution multiplier
de: Auflösungsmultiplikator

en: (upscaling allowed)
de: (hochskalieren erlaubt)

en: width @data.width
de: Breite @data.width

en: height @data.height
de: Höhe @data.height
