Retina Images (8.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (10 entries)

en: original
sv: ursprunglig

en: view actual size
sv: visa verklig storlek

en: Sample original image
sv: Prov på ursprunglig bild

en: Sample modified image
sv: Prov på förändrad bild

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sv: Förändring av bildstorlek misslyckades vid användande av verktyget %toolkit på %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sv: Skalning av bild misslyckades vid användande av verktyget %toolkit på %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sv: Beskärning av bild misslyckades vid användande av verktyget %toolkit på %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
sv: Skalning och beskärning av bild misslyckades vid användande av verktyget %toolkit på %path (%mimetype, %dimensions)

en: width @data.width
sv: bredd @data.width

en: height @data.height
sv: höjd @data.height
