Retina Images (8.x-1.0-beta2) - en to oc translation catalogue (9 entries)

en: About
oc: A prepaus

en: view actual size
oc: veure en talha real

en: Sample original image
oc: Image original d'exemple

en: Sample modified image
oc: Image modificada d'exemple

en: Image resize failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs del redimensionacionament de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs de l'escalat de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs del decopatge de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image scale and crop failed using the %toolkit toolkit on %path (%mimetype, %dimensions)
oc: Fracàs de l'escalat e lo decopatge de l'imatge utilizant la bóstia d'aisinas %toolkit a %path (%mimetype, %dimensions)

en: Image styles
oc: Estils d'imatges
