Reveal.js (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: None
de: Keine

en: Default
de: Standard

en: Visible
de: Sichtbar

en: Loop
de: Schleife

en: Not installed
de: Nicht installiert

en: Hidden
de: Ausgeblendet

en: White
de: Weiß

en: Fade
de: Überblenden

en: Slow
de: Langsam

en: Fast
de: Schnell

en: Installed
de: Installiert

en: Keyboard shortcuts
de: Tastenkombinationen

en: Simple
de: Einfach

en: About
de: Über

en: Sky
de: Himmel

en: Transition speed
de: Übergangsgeschwindigkeit

en: Progress bar
de: Fortschrittsbalken

en: Bottom-right
de: Unten rechts

en: Minimum Scale
de: Minimale Skalierung

en: Maximum Scale
de: Maximale Skalierung

en: Faded
de: Verblasst

en: Edges
de: Ecken
