Reveal.js (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Default
pt: Padrão

en: Visible
pt: Visível

en: Loop
pt: Laço

en: Not installed
pt: Não instalado

en: Hidden
pt: Oculto

en: White
pt: Branco

en: Fade
pt: Desvanecer

en: Slow
pt: Devagar

en: Fast
pt: Rápido

en: Installed
pt: Instalado

en: Keyboard shortcuts
pt: Atalhos de teclado

en: Simple
pt: Simples

en: About
pt: Sobre

en: Transition speed
pt: Velocidade da transição
