Reviews (1.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (21 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Author
de: Autor

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Settings
de: Einstellungen

en: View
de: Ansicht

en: Reviews
de: Bewertungen

en: Updated
de: Aktualisiert

en: Created
de: Erstellt

en: Authored by
de: Geschrieben von

en: Other
de: Weitere

en: published
de: Veröffentlicht

en: Sort Order
de: Sortierreihenfolge

en: Changed
de: Geändert

en: Oldest first
de: Datum - Älteste zuerst

en: not published
de: Nicht veröffentlicht

en: Review
de: Überprüfung

en: Newest first
de: Neueste zuerst
