Reviews (1.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Author
ja: 投稿者

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Other
ja: その他

en: published
ja: 掲載

en: Changed
ja: 変更済

en: Oldest first
ja: 古い順

en: not published
ja: 非掲載

en: Review
ja: 確認する

en: Newest first
ja: 新しい順
