Reviews (1.0.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Author
oc: Autor

en: Enabled
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Other
oc: Autre

en: published
oc: publicat

en: Sort Order
oc: Òrdre de triada

en: Changed
oc: Modificat

en: Oldest first
oc: Los mai ancians d'en primièr

en: not published
oc: pas publicat

en: Newest first
oc: Las mai recents d'en primièr
