Reviews (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Author
pt: Autor

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: View
pt: Mostrar

en: Reviews
pt: Revisões

en: Updated
pt: Atualizado

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Criado por

en: Other
pt: Outro

en: published
pt: publicado

en: Changed
pt: Alterado

en: Oldest first
pt: Os mais antigos primeiro

en: not published
pt: não publicado

en: Review
pt: Rever

en: Newest first
pt: Mais recentes primeiro
