Reviews (1.0.0-beta2) - en to fr translation catalogue (20 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Author
fr: Auteur

en: Enabled
fr: Activé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Created
fr: Créé

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Other
fr: Autre

en: published
fr: publié

en: Changed
fr: Modifié

en: Oldest first
fr: Les plus anciens d'abord

en: not published
fr: non publié

en: Review
fr: Vérifier

en: Newest first
fr: Le plus récent d'abord
