revolt (1.0.2) - en to de translation catalogue (33 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Description
de: Beschreibung

en: Go to previous page
de: Zur vorherigen Seite

en: Go to next page
de: Zur nächsten Seite

en: Page title
de: Seitentitel

en: Breadcrumb
de: Pfadnavigation

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Next page
de: Nächste Seite

en: Go to first page
de: Zur ersten Seite

en: Go to last page
de: Zur letzten Seite

en: Skip to main content
de: Direkt zum Inhalt

en: Sidebar Left
de: Seitenleiste Links

en: Sidebar Right
de: Seitenleiste Rechts

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Top Header
de: Kopfzeile Oben

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: Search form
de: Suchformular

en: Powered by Drupal
de: Angetrieben durch Drupal

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Header background
de: Hintergrund der Kopfzeile

en: Previous page
de: Vorherige Seite

en: Last page
de: Letzte Seite

en: Banner Image
de: Banner-Bild

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Site header
de: Kopfzeile der Website

en: First page
de: Erste Seite

en: Page @items.current
de: Seite @items.current

en: User account menu
de: Benutzermenü
