revolt (1.0.4) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Page title
da: Sidetitel

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Header
da: Overskrift

en: Footer
da: Sidefod

en: White
da: Hvid

en: Gray
da: Grå

en: Tabs
da: Faner

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Sidebar Left
da: Venstre sidepanel

en: Sidebar Right
da: Højre sidepanel

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Search form
da: Søgefelt

en: Powered by Drupal
da: Drives af Drupal

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Previous page
da: Forrige side

en: Last page
da: Sidste side

en: Site header
da: Sidehovede

en: First page
da: Første side

en: Submitted by @author_name on @date
da: Indsendt af @author_name den @date

en: User account menu
da: Brugerkontomenu
